کسب اقامت دائم در صفحه اول گوگل با سئو سایت

داشتن سایت به تنهایی برای رونق کسب و کار و تغییر در شرایط درآمد کافی نیست. لازم است که سایت شما دیده شود و مشتریان وارد آن شوند. یکی از روش های دیده شدن با توجه به سرچ بالای کاربران در گوگل، بهینه سازی سایت و داشتن رتبه ی خوب در موتورجستجوی گوگل است. اما همواره رقبای سرسختی پیش روی ما قرار دارند. برای اینکه از این دو ماراتن عقب نمانید و رتبه ی خوبی در نتایج گوگل داشته باشید، کافیست با سئو سایت ترافیک و بازدید خود را چند برابر کرده و همانند حرفه ای ها کسب و کار خود را پیش ببرید

سئو سایت چیست؟ سئو سایت به مجموعه ای از فعالیت ها گفته می شود که موجب بهبود رتبه ی سایت در نتابج موتور جستجو و رفتن به صفحه ی اول نتایج آن می شود. در این صورت مشتریان به راحتی می توانند سایت شما را پیدا کرده و از آن بازدید کنند. کل فرایند سئو چند بخش کلی دارد که شامل سئو داخلی، سئو خارجی، سئو فنی و سئو محلی می باشد

برندسازی
زمانی که با سرچ چندین کلمه در یک حوزه در صفحه نخست گوگل باشید خود به خود برندسازی رخ می دهد و مردم با برند شما بیشتر آشنا می شوند.
بازگشت هزینه پرداختی
شاید هزینه ی سئو در ابتدای کار زیاد به نظر بیاید، ولی با گذشت یک ماه و افزایش مشتریان، تمامی هزینه های پرداختی شما باز می گردد.
گسترش کسب و کار
کسب و کار شما دیگر وابسته به یک محل فیزیکی نیست. از هر شهر و یا کشوری می توانید مشتری داشته باشید و کسب درآمد کنید
چند برابر شدن سود
زمانی که در نتایج نخست گوگل باشید، به طور طبیعی ترافیک بیشتری روی سایت دارید و مشتریان نیز بیشتر می شود پس سود شما هم چند برابر خواهد شد.
ارتقا جایگاه
با سئو کردن سایت به درستی، رتبه ی بهتری در نتایج گوگل خواهید داشت و مشتریان بیشتری شما را پیدا می کنند.

فاکتور مهم و اثرگذار در سئو سایت

موتورهای جستجوگر مانند گوگل در هنگام بهینه سازی و سئو سایت به بیش از ۲۰۰ عامل رتبه بندی اعتماد می کنند. با سرعت زیاد بروزرسانی های الگوریتم، باید به دنبال مهم ترین فاکتورهای موثر بر سئو سایت بود. در ادامه برای شما به صورت کامل درباره مهم ترین فاکتورهای موثر بر سئو سایت را توضیح دادیم. به شما پیشنهاد می شود این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا بدانید مهم ترین فاکتورهای موثر بر سئو سایت چیست. همچنین از مهمترین فاکتورهای سئو سایت در سال ۲۰۱۹ اطلاعاتی کسب خواهید کرد تا بتوانید یک استراتژی رقابتی و سئو کلاه سفید را ایجاد کنید که سایت شما را در صفحه اول قرار دهد. ۵ تا از مهمترین فاکتورهای سئو سایت که باید همیشه آن ها را دنبال کنید! – مهم ترین فاکتورهای سئو سایت با بیش از ۲۰۰ عامل رتبه بندی موتورهای جستجو، مرور هر یک از این روش ها می تواند برای شما زمان بر باشد. دانستن اینکه چه عواملی بیشتر از همه در موقعیت شما در نتایج جستجو تاثیر دارد، می تواند به شما کمک کند تا شروع به بهینه کردن سئو سایت خود، دوباره بهینه سازی محتوای خود کنید و وب سایت خود را در صدر نتایج جستجو قرار دهید. در اینجا ۵ تا از بهترین نکات سئو را برای شما ذکر کردیم.

طراحی واکنش گرا

طراحی واکنش گرا، متناسب با هر دستگاهی که کاربر استفاده می کند خواهد بود و از این جهت می توانید به راحتی در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید زیرا سایت شما برای تمامی دستگاه هایی که توانایی متصل شدن به اینترنت را دارند، بهینه شده است. این موردی است که در طراحی سایت باید رعایت شود. به این دلیل است که موتورهای جستجوگر مانند Google از یک الگوریتم نظیر Mobile First Index استفاده می کنند، به این معنی که خزنده های آن سایت شما را از دید کاربر تلفن همراه، در مقابل کاربر دسکتاپ مشاهده می کنند. اگر وب سایت شما سازگار با موبایل نیست می تواند بر سئو سایت شما تاثیر منفی داشته باشد.

سرعت صفحه های وب سایت – افزایش سرعت سایت برای سئو

سرعت سایت نیز یکی از عوامل بسیار مهم برای سئو می باشد و همچنین گوگل نیز بر روی سرعت سایت تاکید دارد علاوه بر خزیدن و مشاهده سایت شما از منظر موبایل، Google سرعت وب سایت موبایل یا واکنش گرا را نیز بررسی می کند. اگر سایت شما به اندازه کافی سریع نیست، می تواند برای شما در رتبه بندی صفحه اول یک امتیاز منفی باشد. سرعت خود را به صورت رایگان با ابزار PageSpeed ​​Insights Google بررسی کنید تا عملکرد صفحات شما را از چشمان Google ببینید. اگر منابعی برای پیگیری همه اصلاحات توصیه شده توسط Google ندارید، می توانید از خدمات بهینه سازی سرعت صفحه استفاده کنید تا سرعت سایت شما به سرعت انجام شود.

لینک های داخلی و خارجی در سایت

از بک لینک تا لینک های داخلی نیز نقش مهمی در رتبه بندی موتورهای جستجو دارند. در مقایسه با سایر فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو، بک لینک از لحاظ رتبه بندی ضروری هستند. شما می خواهید وب سایت های معتبر با شما ارتباط برقرار کنند و با این کار، سیگنال مثبتی را به Google ارسال می کند که وب سایت شما محتوای ارزشمند و تجربیات عالی را به کاربران ارائه می دهد و از این جهت نیز می تواند برای سئو سایت بسیار موثر باشد. لینک های داخلی نقش کمی متفاوت دارند. آنها به خزنده های موتورهای جستجو اعم از گوگل، بینگ یا موتور جستجوی دیگر کمک می کنند تا سایت شما را index کنند. لینک های داخلی همچنین می تواند به خزندگان کمک کند تا تفاوت های مختلف بین صفحات و همچنین دیگر مطالب سایت را بدانند و آگاه شوند که چه مطالبی می تواند برای کاربران موثر باشد. برای اینکه سئو سایت خود را بهبود دهید، حتما به لینک دهی داخلی و خارجی سایت و همچنین بک لینک توجه داشته باشید.

بهینه سازی صفحه

سئو سایت شما شامل چندین عامل مختلف رتبه بندی سئو است که در ادامه برای شما ذکر خواهد شد. این عوامل در کنار بک لینک، خدمات سئو نامیده می شود. استفاده از کلید واژه مناسب بهینه سازی عنوان محتوای با کیفیت و قدرتمند بهینه سازی تصاویر و فیلم ها با استفاده از Alt Text از ترکیب کلمات کلیدی خود در برچسب های محتوا، عناوین و زیر عنوان، بهینه سازی تصاویر با Alt Text، استفاده کنید. در واقع، هیچ لزومی نیست که حتما کلمات کلیدی را باید در تمام موارد ذکر شده استفاده کنید. اگر برای مثال شما از کلمات کلیدی در Alt Text استفاده نکنید، هیچ اتفاق خاصی رخ نخواهد داد اما می تواند برای سئو سایت شما موثر باشد.

وب سایت همیشه در دسترس

برای کسب موقعیت برتر در نتایج جستجوی گوگل، وب سایت شما همیشه باید در دسترس باشد و از این جهت نیاز دارید تا برای سئو سایت مناسب، از هاست و سرور حرفه ای استفاده کنید. علاوه بر استفاده از هاست و سرور مناسب، باید فایل robots.txt و نقشه سایت همیشه در دسترس باشد و موتورهای جستجوگر بتوانند آن ها را کاوش کنند. دسترسی وب سایت شما باید به کاربران نیز گسترش یابد. شما می خواهید یک سایت بصری و کاربردی را برای کاربران ایجاد کنید. اگر افراد نتوانند به راحتی از سایت شما استفاده کنند، ممکن است نمره منفی توسط گوگل برای شما لحاظ شود

از عوامل رتبه بندی سئو فراتر بروید: منابع مفید برای سئو سایت

قبل از شروع به بررسی عوامل رتبه بندی که موتورهای جستجو مانند گوگل استفاده می کنند، ممکن است بخواهید این منابع مفید را برای سئو سایت بررسی کنید.

عوامل رتبه بندی سئو سایت: دامنه

گوگل ترجیح می دهد به سایت هایی اهمیت دهد که دارای سن دامنه بالا هستند و از این جهت می داند که بر روی این دامنه، محتوای با کیفیت تولید می شود و همیشه تولید محتوا در سایت صورت می گیرد.

سن دامنه

به گفته گوگل، سن دامنه فرقی نمی کند که رتبه بندی در نتایج جستجوی Google به دست بیاید. در واقع زمانی که صحبت از سن دامنه می شود، منظور سن دامنه بین ۳ الی ۱۰ سال است، وگرنه هیچ فرقی بین یک دامنه ۶ ماهه یا ۱ ساله وجود ندارد.

طول ثبت دامنه

دامنه های ثبت شده برای بیش از یک سال، اعتبار بیشتری برای سئو سایت دارند زیرا از طول عمر معمول دامنه بیشتر هستند

تاریخچه دامنه

سایت هایی که معلوم نیست چه زمانی ثبت شده اند، ممکن است نتواند رتبه بندی مناسبی در گوگل داشته باشند. در واقع برخی از افراد برای اینکه اعتبار دامنه خود را افزایش داده باشند، در ابتدا قبل از راه اندازی سایت اقدام به تهیه یک دامنه با سن بالا می کنند و از این جهت یک روش سئو کلاه سیاه شناخته می شود و ممکن است بر روی دامنه مذکور، مطالب نامناسبی درج شده باشد و قبلا در گوگل امتیاز منفی خورده باشد.

اعتبار دامنه برای سئو سایت بسیار مهم است!
ا

سایت هایی که تازه تاسیس شده اند، اعتبار یا Domain authority زیادی ندارد. در عوض، سایت هایی که تولید محتوای با کیفیت را انجام می دهند و همچنین بسیاری از مطالب آن ها در گوگل ثبت می شود، دارای اعتبار دامنه و یا Domain authority بالایی هستند و از این جهت یکی از عوامل مهم برای سئو سایت، داشتن یک دامنه با Domain authority بالا است.

دامنه های پارک شده

برخلاف تصور بسیاری از افراد، دامنه های پارک شده اعتبار زیادی را نمی توانند کسب کنند. منابع رسمی گوگل در رابطه با سئو سایت دامنه های پارک شده اطلاع دادند که گوگل می تواند دامنه های پارک شده را پیدا کند و هیچ علاقه ای به نشان دادن دامنه های پارک شده در قسمت نتایج جستجو ندارد.