تیلر کولتیواتور

تیلر کولتیواتور 7 اسب بخار هیوندای مدل Speedy-G7/2 گیربکسی فرمان تلسکوپی 32 تیغه با محور 8 ردیفه به همراه 2 دیسک عرض مفید 105 سانتیمتر

تیلر کولتیواتور برای انجام کارهای زیر مورد استفاده قرار می گیرد. کشت. سله شکنی. .سمپاشی آب کشی. .درو کردن بار کشی . انتقال نیرو . علف کنی . .جارو کشی تیغ زدن . مسطح کردن زمین . .برف روبی .شخم زدن، نرم کردن و به هم زدن خاک و بستر کشت

این تراکتور دو چرخ در زمین های باغی کوچک که در آنجا حرکت تراکتور و ماشین آلات کشاورزی سنگین دشوار است، بیشترین کاربرد را دارد. به همین جهت عده ای این دستگاه را به نام تیلر کولتیواتور باغی نیز می شناسندو دارای یک موتوراست که روی شاسی چرخدار قرار گرفته است.

به طور کلی قدرت ارائه شده این دستگاه معادل 5 تا 9 اسب بخار است. این دستگاه ها بسته به عمق شخم و قابلیت تنظیم آن به وسیله میله کششی انتهای دستگاه، هم قابلیت خاکورزی اولیه و هم ثانویه را دارند.

تراکتور

این ماشین کشاورزی یکی از ماشین‌آلاتی است که بیشترین کاربرد را در جهان کشاورزی دارد. تمام کشورهایی که در کشاورزی فعال هستند، امروزه از تراکتور استفاده می‌کنند.

انواع تراکتور ها :تراکتورهای همه کاره (معمولی) تراکتورهای چرخ زنجیری تراکتورهای شاسی بلند تراکتورهای باغبانی تراکتورهای چمن زنی تراکتورهای حمل تنه درخت از جنگل تراکتورهای بارکن یا بیل مکانیکی تراکتورهای دستی (تیلر) انواع تراکتورهای چهار چرخ محرک

قدرت خروجی موتور تراکتورها از 10 اسب بخار تا بیش از 500 اسب بخار است. این بازه گسترده توان خروجی موجب می‌شود در هنگام خرید تراکتور به توان خروجی این دستگاه در کنار دیگر معیارها و شاخص‌های خرید، دقت شود.

در پشت این وسیله جاهایی تعبیه شده است که بتوان وسایل مربوط به کشاورزی مثل گاو آهن یا دیسک را به آنجا متصل کرد و کشید.

روتیواتور

روتیواتور که به آن تیلر دوار نیز گفته می شود یکی از انواع ماشین آلات کشاورزی می باشد که برای شخم زدن و آماده سازی زمین برای کشت مورد استفاده قرار می گیرد.

زیر و رو و تراز کردن خاک زمین. آماده سازی بستر بذر برای کاشت. برای خاک ورزی اولیه و ثانویه از رتیواتور استفاده می شود. به حداقل رساندن مصرف سوخت و صرفه جویی در زمان. آماده سازی خاک می تواند زمان بر باشد.

قطعات همه کار و چند منظوره در بین تجهیزات مورد استفاده در صنعت کشاورزی یک دستگاه مجهز به موتور می باشد که از تیغه های چرخان برای زیر و رو کردن خاک استفاده می کند.

استفاده از رتیواتورها به كشاورزان این امکان را می دهد كه بدون استفاده از تعداد زیادی کارگر، خاک زمین خود را آماده كنند. اطمینان حاصل از آماده سازی خاک به شکل مناسب بسیار مهم است. زیر و رو کردن خاک باعث می شود .